ул. Грыцюка, 13 с. Рудое Село, Володарский р-н, Киевская обл., 09342 | ул. Щепкина, дом 15А, г. Здолбунов, Ровенская обл.,35705
Пн - Пт 8:30- 17:30

Ямковий ремонт – необхідність чи…

Ямковий ремонт – це необхідність чи зайва витрата коштів? Щоб з’ясувати це, спробуємо визначити, які причини виникнення ямковості та в якому випадку її варто ліквідовувати.

Майже 90% автомобільних доріг в Україні будувалися в період, коли вантажопідйомність транспорту була приблизно 5 – 12 тонн. Нині кількість автомобілів збільшилась в рази, їх вагові параметри також значно зросли.

Першою причиною руйнування дорожньої мережі є технічна застарілість автодоріг. Не додає їм міцності й старіння матеріалу, який використовувався для будівництва: в процесі експлуатації автошляхів в’яжучі поступово втрачають свої властивості, а кам’яні матеріали руйнуються.

Ще однією причиною утворення ямковості є вплив кліматичних умов: в зимовий період автодороги руйнуються в процесі заморожування та відтавання, а навесні – внаслідок потрапляння до їх основи води. Основа дорожнього одягу послаблюється насамперед через те, що товщина дорожнього одягу менша за товщину промерзання. Приміром, глибина промерзання в середньому становить 1,1 м, а товщина дорожнього одягу – від 30 см на місцевих автошляхах, до 70 см на дорогах державного значення. Тому земляне полотно навесні розтає та втрачає свою міцність.

Ремонт тріщин та ліквідація ямковості – це складові частини експлуатаційного утримання автодоріг. Ніхто не міняє в автомобілі двигун замість того, щоб замінити мастило. Так і на автодорозі: немає потреби перекривати дорогу шаром асфальтобетону в тих випадках, коли її технічні характеристики відповідають сучасним вимогам.

Як не дивно, але ямковий ремонт – світова практика, різниця полягає лише в використовуваних методах та масштабах. Для зменшення ямкоутворення потрібно комплексно підходити до будівництва автодоріг. Наприклад, у Японії кажуть: «Ми не такі заможні, щоб будувати дешеві дороги». У Німеччині на автобанах товщина шару дорожнього одягу більша, ніж глибина промерзання. А у нас? Потрібно зробити більше, але дешевше. От і результат.

У сучасних умовах ямковий ремонт – це необхідність, а при сьогоднішньому рівні фінансування ще й єдиний спосіб збереження існуючої мережі автодоріг.

Читать также:
ул. Грыцюка, 13 с. Рудое Село, Володарский р-н, Киевская обл., 09342 | ул. Щепкина, дом 15А, г. Здолбунов, Ровенская обл.,35705
Подпишитесь на новости