вул. Грицюка, 13 с. Руде Село, Володарський р-н, Київська обл., 09342 | вул. Щепкіна, буд. 15А, м. Здолбунів, Рівненська обл.,35705
Пн - Пт 8:30- 17:30

Ліквідація ямковості як вимушений захід

Останнім часом через обмежене фінансування капітальні ремонтні роботи на автошляхах не плануються. Тож яким чином можна зберегти існуючу мережу доріг?

Загальновідомо, що наявність ям та вибоїн на покритті призводить не лише до зниження рівня безпечності та комфортності проїзду автотранспорту, а й до руйнування дорожнього одягу і, як наслідок, руйнування самої дороги.

В умовах обмеженого фінансування вихід може бути один – заміна покриття та основи великими картами на окремих ділянках по типу ямкового ремонту.

На сьогодні в Україні використовують різні способи виконання ямкового ремонту автомобільних доріг. Наприклад, ямковість ліквідують способом просочення (пошарове укладання щебеню різних фракцій та розлив в’яжучого) та струменевим методом. Доволі якісно та швидко можні виконати ямковий ремонт за допомогою машини Strassmayr STP 1008 або аналогами.

Зокрема, влітку ліквідація ямковості проводиться з використанням щебеню та способу просочення. Однак як найбільш якісний зарекомендував себе ремонт струменевим методом, а також гарячою асфальтобетонною сумішшю. Технологія ямкового ремонту гарячою асфальтобетонною сумішшю є такою: спочатку краї ямок обрубуються за допомогою відбійного молотка або фрези, потім вони очищуються, а їх краї і дно змащуються в’яжучим, на останньому етапі проводиться укладання гарячої асфальтобетонної суміші та її ущільнення. Виконання ямкового ремонту струменевим методом є значно простішим, адже всі дії можна виконати з використанням спеціальної струменевої машини. Укладання матеріалу відбувається під тиском, тому не потребує додаткового ущільнення.

Технологія ямкового ремонту способом просочення є більш трудомісткою, адже при цьому використовується бітум, який потрібно нагрівати до температури 160 – 180 С°, та щебінь фракції від 5 до 40 мм. Матеріал укладається вручну, тому його потрібно ущільнювати. Однак цей спосіб має одну суттєву перевагу: на відміну від струменевого методу, який дає змогу ліквідовувати дрібні дефекти, ним можна ремонтувати більш глибокі ями.

Алгоритм дії під час виконання ремонтних робіт з використанням спеціальної машини Strassmayr відповідає технології ямкового ремонту гарячою асфальтобетонною сумішшю, однак є більш автоматизованим.

Аби вирішити, який метод ямкового ремонту найдоцільніший у певному випадку, потрібно враховувати тип покриття на автодорозі, його стан, погодні умови та інші показники. Найкраще підтвердження високої якості виконання ямкового ремонту – тривалий термін експлуатації дорожнього покриття. При цьому особливу увагу потрібно звертати на його рівність після проведення ремонтних робіт (відсутність напливів та просідань).

Як бачимо, в умовах недостатньо фінансування галузі заміна найбільш пошкоджених ділянок дорожнього покриття із використанням сучасних методів ямкового ремонту – це єдиний спосіб порятунку існуючої мережі автодоріг.

Читати також:
вул. Грицюка, 13 с. Руде Село, Володарський р-н, Київська обл., 09342 | вул. Щепкіна, буд. 15А, м. Здолбунів, Рівненська обл.,35705
Підпишіться на новини